Opis
„Zespół Downa i Medycyna”
Nowa publikacja, stanowiąca niejako „historię życia” osoby z zespołem Downa, składa się z rozdziałów, które kolejno dotyczą początków rozwoju dziecka i problemów zdrowotnych z nim związanych, a następne odnoszą się do wieku dojrzałego tych osób. Spektrum tematyczne książki jest szerokie, obejmujące zagadnienia, takie jak m.in: wrodzone wady serca u dzieci z zespołem Downa, wady i zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, przemiana materii i zapobieganie otyłości.
– Zwłaszcza wnikliwe omówienie z punktu medycznego zagadnień związanych ze starością osób z Zespołem Downa stanowi wyróżnik tej publikacji. Jak się okazuje, polska medycyna jest na to jeszcze nieprzygotowana – twierdzi Andrzej Suchcicki, współzałożyciel Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.
– Jeszcze innym, kontrowersyjnym i wielce ciekawym zagadnieniem są chirurgiczne korekcje twarzy u osób z zespołem Downa, omówione przez dra Michała Lewandowicza. W tej książce, każdy znajdzie temat go interesujący – dodaje.
Na całość książki składają się prace wielu uznanych autorytetów w świecie medycyny. Są to m.in.: prof. dr hab. n. med. Robert Śmigiel (Wrocław), prof. dr hab. n. med. Alina T. Midro (Białystok), prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński (Warszawa), prof. dr hab. n. med. Andrzej Kochański (Warszawa). Za redakcję naukową publikacji odpowiedzialna była dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, a wstęp napisał prof. dr hab. n. med. Janusz Limon (Gdańsk).
We wstępie czytamy – Ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla rodzin i opiekunów dzieci z zespołem Downa. Uważam jednak, że powinni ją przeczytać również studenci medycyny i lekarze innych specjalności, którzy często nie wiedzą, jak można pomóc tym często bezbronnym dzieciom i ich bezradnym rodzicom. Lekarz to nie tylko osoba w białym fartuchu – powinien być także partnerem i pośrednikiem w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i życiowych rodzin dzieci z zespołem Downa.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.